Jak się przygotować do zabiegu depilacji?

depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest powszechnie stosowanym zabiegiem, który pozwala pozbyć się uciążliwego owłosienia z wybranych części ciała. Aby zabieg był skuteczny warto odpowiednio się do niego przygotować. 

Laserowa depilacja – jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem tego zabiegu należy dokładnie zgolić włosy w miejscu, w którym to skóra zostanie naświetlona. Warto pamiętać o tym, że prze zabiegiem niewskazane jest opalanie się oraz korzystanie z solarium.

Skóra na której zostanie wykonany zabieg nie może być podrażniona, czy też zaczerwieniona. Jakiekolwiek uczulenia czy uszkodzenia skóry dyskwalifikują pacjenta do wykonania tego zabiegu. 

Przynajmniej tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki fotouczulające i herbatki zawierające w składzie dziurawiec oraz nagietek. Ponadto bezpośrednio przed zabiegiem nie można stosować żadnych kremów do depilacji czy zawierających wit. A, C, retinol oraz kwasy owocowe. 

Zabiegi depilacji laserowej – i ich skuteczność

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej w Białymstoku wynosi, aż do dziewięćdziesięciu procent. Niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o jego efektywności jest kolor włoska oraz skóry. Im ciemniejsze owłosienie, a skóra jaśniejsza, tym efekt końcowy jest bardziej zadowalający.

Ogromne znaczenie ma również zastosowane urządzenie oraz jego parametry. W celu uzyskania w pełni zadowalającego efektu pacjent powinien przejść cały cykl zabiegów we wskazanych odstępach czasowych.Jeden zabieg pozwala zazwyczaj usunąć tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Natomiast pozostałe są na początkowym etapie depilacji są w fazie uśpienia, dlatego też trzeba odczekać odpowiednią ilość czasu, aby móc je ostatecznie usunąć. 
W celu pozbycia się całości owłosienia należy korzystać z zabiegów w odstępie około 4 – 6 tygodni.