Jak działa nefrolog?

nefrolog białystok

Troska o zdrowie jest elementarną kwestią, aby czuć się pozytywnie i być zmotywowanym do działania zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym. Dlatego przy ogólnym osłabieniu, zmęczeniu, czy bólach kości, mięśni i stawów warto zwrócić się do lekarza, który wskaże, czy ogólna sytuacja zdrowotna jest zadowalająca.

Nefrolog Białystok

nefrolog białystok

W większych miastach takich jak np. Gdańsk, Szczecin, czy Białystok nietrudno jest znaleźć dobrej jakości specjalistę. Bardzo dużą rolę w leczeniu chorób układu moczowego i nerek odgrywa nefrolog. Jest to profesja bardzo bliska urologowi, jednakże zajmująca się tylko leczeniem w sposób internistyczny bez interwencji chirurgicznej.
Skierowanie do gabinetu nefrologa zazwyczaj budzi wiele obaw, ale nie musi to oznaczać poważnej choroby nerek, gdyż forma leczenia jest w tym przypadku bardzo zachowawcza.
Wśród dolegliwości, z którymi zmaga się w swojej pracy nefrolog, są:

  • kamica nerkowa,
  • stany zapalne ukadu nerkowego,
  • Choroba Fabry’ego,
  • Zapalenie nerek.

Objawy chorób

Ważna jest też informacja, kiedy po raz pierwszy wypada się zgłosić do takiego specjalisty jak nefrolog. Przede wszystkim jednymi z pierwszych objawów chorób nerek może być zwiększona ilość oddawanego moczu, zwłaszcza w nocy, pienienie się moczu, czy też krwiomocz, takie badanie wykonasz w https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/. Warto jednak także zwrócić uwagę na inne dolegliwości, np. ból kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Również występowanie gorączki może sugerować, że z nerkami dzieje się coś niedobrego.