Dlaczego ciśnieniomierz powinien być w każdym domu?

ciśnieniomierz nadgarstkowy

Według ostrożnych szacunków na nadciśnienie tętnicze choruje średnio co trzeci Polak. Większość dolegliwości związanych z tą chorobą jest najczęściej bagatelizowana, a o zdrowie chory zaczyna dbać, gdy zwykle jest już za późno. Stąd tak ważnym jest stałe monitorowanie swojego ciśnienia, by w przyszłości zapobiec dużo groźniejszym powikłaniom zdrowotnym. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Tutaj odpowiedź jest jednoznaczna. Oczywiście, że tak. Nadgarstkowy aparat do mierzenia ciśnienia to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym gospodarstwie domowym, niezależnie od wieku mieszkańców czy stopnia aktywności fizycznej. To urządzenie pozwoli w bardzo szybki sposób dokonać pomiaru ciśnienia, by w razie jakichkolwiek anomalii móc jak najszybciej odpowiednio zareagować. Ciśnieniomierze nadgarstkowe (https://megamedic.pl/cisnieniomierz-nadgarstkowy) charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, brakiem okablowania i niewygodnego rękawa, dzięki czemu łatwo je przechowywać w widocznym miejscu, by w każdej chwili móc z nich skorzystać. 

Nie tylko ciśnienie

ciśnieniomierz nadgarstkowy

Samodzielny pomiar ciśnienia jest to nie jedyna funkcja, w jaką najczęściej wyposażony jest typowy ciśnieniomierz na nadgarstek. Duży i wygodny ekran, to najczęściej jeden z atutów, dzięki któremu wybierany jest ten typ urządzenia, ale również funkcje pamięci ostatnich pomiarów czy system detekcji arytmii serca odgrywają tu dużą rolę. Jednak chyba najlepszą z funkcji ciśnieniomierza nadgarstkowego jest prostota jego obsługi. Wystarczy lekko wsunąć urządzenie na nadgarstek, nacisnąć guzik, by po paru chwilach zapoznać się z gotowym wynikiem. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie urządzenia należy jednak sprawdzić, czy ciśnieniomierz posiada odpowiednie atesty. Na własnym zdrowiu nie powinno się oszczędzać, stąd też lepiej wybrać nieco droższy aparat atestowany, niż jego tańszą wersję.