Excilor na grzybicę paznokcia

Grzybica paznokcia jest częstą chorobą, którą można zarazić się na basenie, siłowni oraz poprzez używanie przyborów kosmetycznych z osobą, która choruje na grzybicę.

Czym jest grzybica?

Grzybica jest chorobą wywoływaną przez grzyby, pleśnie czy drożdżaki. Atakuje najczęściej jeden paznokieć. Objawia się zmianami na płytce paznokcia takimi jak przebarwienia, pofałdowania, łamliwość. Wokół zakażonego paznokcia mogą znajdować się drobne, trudno gojące się ranki. Grzybica paznokcia jest mało estetycznym schorzeniem i uciążliwym, choć nie wywołuje poważniejszych objawów. Jednak większość przypadków można leczyć we własnym zakresie.

Jak leczyć grzybicę paznokci?

W aptece jest wiele ogólnodostępnych preparatów na grzybicę paznokci. Produkty z substancją leczniczą mogą być w formie maści, żelu czy sztyftu. Jednym ze skutecznych środków na grzybicę paznokci jest excilor, który pozwala na szybkie pożegnanie się z tą chorobą. Excilor jest preparatem głęboko wnikającym w strukturę paznokcia i zmieniającym pH, co powoduje wytworzenie niekorzystnych warunków dla rozwojów grzybów i natychmiastowe zatrzymanie dalszego rozpowszechniania się choroby. Preparat należy stosować dwa razy dziennie, przez co najmniej trzy miesiące. Po zakończeniu terapii należy kontrolować stan płytki paznokcia, w celu niedopuszczenia do ewentualnego nawrotu grzybicy. Excilor oprócz substancji leczniczej zawiera substancje odżywiające pozytywnie wpływające na odrastającą płytkę.