Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?

Do szkoły rodzenia uczęszcza regularnie podobno tylko 2 procent kobiet, które spodziewają się dziecka. Czy warto chodzić do szkoły rodzenia? Czego nauczymy się w szkole i czy można przejść bezpiecznie przez poród bez umiejętności nabytych w szkole rodzenia? Sprawdzamy!

Wiele kobiet rezygnuje ze szkoły rodzenia ze względu na to, że liczą, że informacje zaczerpnięte z internetu będą na tyle pomocne, że będzie można przejść przez poród bezpiecznie, bez konieczności odbywania lekcji.
Szkoła rodzenia Białystok jednak pozwala informacje zdobyte na własną rękę uporządkować. Dzięki szkole rodzenia można uczyć się technik prawidłowego oddychania, a także sposobów na walkę ze stresem w sytuacji, gdy poród przebiega z komplikacjami.

Wsparcie społeczne w szkole rodzenia

szkoła rodzenia Białystok

Uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez prywatne szkoły rodzenia jest nieobowiązkowe, a doskonałą ofertę znajdziesz na https://www.cmryska.pl/bezplatna-szkola-rodzenia-w-bialymstoku/ . Kobiety, które uczęszczały do szkoły rodzenia przed porodem twierdzą, że najlepsze co ich tam spotkało to wsparcie ze trony innych kobiet, które spodziewają się dziecka. Radzenie sobie z napięciem przed porodem jest prostsze, gdy możemy się nim podzielić z innymi kobietami będącymi w ciąży. Szczególnie ważne jest szukanie tego typu wsparcia w grupie, gdy jesteśmy młodocianymi matkami lub jeśli nasza ciąża przebiega z komplikacjami lub jeśli nie możemy liczyć na pomoc ojca dziecka ani nawet pozostałej rodziny.

Kiedy pierwsze zajęcia?

Do szkoły rodzenia należy dołączyć w okolicach dwudziestego tygodnia ciąży. Wówczas dziecko nie jest jeszcze na tyle duże, aby przeszkadzało w czasie ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo, kobieta po minięciu pierwszych mdłości z pierwszego trymetru może w końcu poczuć się bardziej stabilna. Odradza się dołączania do zajęć już na pięć tygodni przed porodem – często okazuje się, że jest już wtedy zbyt późno, dziecko jest zbyt duże, a matka ma już za dużo do zrobienia wokół przygotowania mieszkania do przyjęcia noworodka.