Akneroxid 10 – jakie są przeciwwskazania?

Trądzik to jedna z takich dolegliwości, którą trudno jest ukryć przed bliskimi i obcymi ludźmi. Dlatego też tak ważne jest to, by od razu można było zdecydować się na preparat, za pomocą którego uda się skutecznie zażegnać taki problem. Jednym z środków na taką przypadłość, które są dostępne na rynku, jest Akneroxid 10 https://www.aptekagalen.pl/akneroxid-10-zel-50g . Kto nie może stosować tego preparatu, a także o czym warto pamiętać przed zaaplikowaniem – o tym można dowiedzieć się z tego artykułu.

Akneroxid 10 – kiedy nie należy stosować?

Akneroxidu 10 nie należy nakładać wtedy, gdy dana osoba cierpiąca na trądzik pospolity jest wrażliwa bądź to na substancję czynną, bądź też na substancję pomocniczą tego preparatu. Nie należy stosować tego leku także wtedy, gdy skóra jest uszkodzona, sucha, bądź ma tendencję do łojotoku. Nie jest to preparat wskazany także dla tych, którzy cierpią na atopowe zapalenie skóry. Należy też pamiętać o tym, by podczas aplikowania żelu, omijać okolice oczu, ust i nosa.

Akneroxid 10 – o czym warto pamiętać przed zastosowaniem?

Pomimo tego, że Akneroxid 10 jest preparatem skutecznym, należy obchodzić się z nim dość ostrożnie. Szczególnie wtedy, gdy trądzik znajduje się na szyi, bądź na innych wrażliwych miejscach. Nakładając ten żel, należy uważać, by nie zetknął się z błonami śluzowymi. Podczas leczenia tym preparatem, należy pamiętać o tym, by nie wystawiać posmarowanej skóry na działanie promieniowania UV. Zatem warto unikać nadmiernego nasłonecznienia, a także nie uczęszczać do solarium. Preparat ten działa wybielająco, dlatego też nie należy go nakładać na okolice brody, brwi i w miejscach stanowiących granicę skóry z owłosieniem.