Balsam Szostakowskiego – przeciwwskazania

Wszystkie leki i farmaceutyki charakteryzują się bogatym, lub uproszczonym składem, który ma skutecznie trafiać w dokuczliwe dolegliwości. Reakcje człowieka są jednak bardzo indywidualne, dlatego przed każdym, pierwszorazowym zażyciem specyfiku należy zapoznać się z treścią załączonej do niego ulotki. Balsam Szostakowskiego, choć charakteryzuje się bardzo uproszczonym składem, również nie jest przeznaczony dla każdego. Kto powinien się go wystrzegać?

Przeciwwskazania

Balsam Szostakowskiego nie jest toksyczny, z reguły nie powoduje alergii, nie wnika także do krwioobiegu, więc podawany zewnętrznie nie wchodzi w interakcję z innymi lekami, mimo to nie należy stosować go w chorobach wątroby, w tym w żółtaczce mechanicznej i leptospirozie

Balsam Szostakowskiego nie jest wskazany także do stosowania u dzieci, mimo, że wykazuje działania przeciw odparzeniowe, które najczęściej dotykają najmłodszych. Kobiety w ciąży i karmiące piersią także nie powinny stosować specyfiku, chociaż ten doskonale nadaje się na pękające brodawki sutkowe. Osoby, które mają alergię na składnik balsamu lub zaobserwowały u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy po jego zastosowaniu, także powinny go wykluczyć z samoleczenia. Mimo, iż Balsam Szostakowskiego jest substancją dostępną bez recepty na https://www.aptekagalen.pl/avilin-balsam-szostakowskiego-100ml , a jego skład to tylko eter poliwinylobutylowy, który u większości nie wywołuje niepokojących objawów, to zdarzają się przypadki, które odrzucają jego działanie.