Zamiast gipsu komfortowa orteza

Urazy stawu skokowego są bardzo popularne, ponieważ jest to staw skomplikowany i najbardziej narażony na uszkodzenia. Zwichnięcia i skręcenia są zazwyczaj bardzo bolesne. Aby jak najszybciej sobie ulżyć, warto zastosować stabilizator kostki, który wesprze szybki powrót do zdrowia.

Jaką ortezę wybrać?

Wyróżnić można ortezy sztywne, półsztywne oraz miękkie. Każda z nich ma nieco innego zastosowanie. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę czy stabilizator kostki ma być stosowany profilaktycznie czy też leczniczo – np. taki jak tu: megamedic.pl/ortezy-kostki. Musi być on dobrany również do wagi pacjenta – im cięższy pacjent tym bardziej wytrzymała musi być orteza. Sztywne ortezy są wykorzystywane przy urazach takich jak zwichnięcia i skręcenia, czasem nawet przy złamaniach. Korzystają z nich również sportowcy po przebytej kontuzji. W końcowej fazie leczenie można zdecydować się na ortezę półsztywną. Miękkie są przeznaczone głównie dla seniorów w celach profilaktycznych. W związku z tym, że dobranie odpowiedniego produktu nie jest takie proste, warto zasięgnąć porady specjalisty. Może to być lekarz, albo fizjoterapeuta. W sklepach medycznych można zazwyczaj spotkać profesjonalistów, którzy wiedzą jak dobrać produkt, który sprosta oczekiwaniom klienta.

Ile kosztuje orteza kostki?

Koszty takiego produktu są bardzo zróżnicowane. Można kupić ortezę za 50 zł, a można za 400. Wszystko zależy od materiału z którego została wykonana. Warto jednak wspomnieć, że istnieje możliwość dofinansowania zakupu ortezy kostki przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Korzystanie z ortezy to sposób na wyleczenie kontuzji w najbardziej komfortowy sposób. W przeciwieństwie do gipsu, orteza pozwala na łatwą higienę chorej kończyny. Noga nie męczy się tak bardzo jak przy ciężkim gipsie. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, by zrezygnować z gipsu. Decyzję o formie leczenia zawsze musi podjąć lekarz.