Kosmetologia Białystok – jaki zabieg wykonać?

zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna obejmuje czynności związane z profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcjami, które polegają na odtworzeniu stanu sprzed tego procesu. W związku z tym znane są zabiegi medycyny estetycznej, które korygują drobne niedoskonałości skóry, oznaki starzenia, jak i wpływają na kompleksową pielęgnację skóry. 

Medycyna estetyczna Białystok – możliwości

W niektórych przypadkach wystarczy niewielka ingerencja, by poprawić defekt skóry. Każdy instytut medycyny estetycznej oferuje szeroki zakres zabiegów pielęgnujących i korygujących, które nie wymagają hospitalizacji. Wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych. W wielu przypadkach bezpośrednio po zakończonym zabiegu można powrócić do codziennych aktywności lub odbyć krótki okres rekonwalescencji.

Dermatologia Białystok – rodzaje proponowanych zabiegów

Każdy gabinet medycyny estetycznej w Białymstoku oferuje szeroki zakres specjalistycznych zabiegów, wśród nich można między innymi wymienić takie jak:

zabiegi medycyny estetycznej
  • wstrzykiwanie toksyny botulinowej. Wykorzystywana przede wszystkim w celach odmładzających, nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Wymaga jednak powtarzania, aby podtrzymać efekty,
  • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. To substancja, która naturalnie występuje w skórze i wpływa na jej jędrność oraz sprężystość. Potrafi wiązać cząsteczki wody. Wypełniacze na jego bazie pomagają uzupełnić ubytki,
  • nici liftingujące. Stanowią alternatywę dla inwazyjnych operacji chirurgicznej. Powodują zagęszczenie skóry i poprawiają jej strukturę. Unoszą opadające fałdy skóry i widocznie modelują rysy twarzy. Efektem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi i zniwelowanie chomików. 

W ramach dziedziny, jaką jest kosmetologia Białystok oferuje szeroki wybór zabiegów na twarz i ciało, które pozwalają zadbać o lepszą kondycję skóry i zniwelować widoczne jej defekty.