Czy apap extra jest skutecznym środkiem przeciwbólowym?

apap extra

Ból głowy, zęba czy nawet i ból brzucha potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Niestety, bóle te do tej pory mają dość niejasne podłoże i nie da się im zapobiegać. Często dopadają nas one w najmniej oczekiwanym momencie i skutecznie utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Wówczas jednym z lepszych rozwiązań jest sięgnięcie po tradycyjne rozwiązania, którymi są dostępne w aptece środki przeciwbólowe. Jednym z nich jest apap extra. To lek przeciwbólowy w formie tabletek, który jest nam znany już od dawna. Czy jednak rzeczywiście działa on skutecznie?

Apap Extra- działanie

apap extra

Apap Extra- działanie to szereg skomponowanych ze sobą składników, a raczej jednego z nich, którym jest paracetamol. Czy więc działanie apap extra (dostępny na nowafarmacja.pl) jest skuteczne? Otóż występuje w nim dość duża dawka paracetamolu, który nie tylko jest środkiem uśmierzającym ból, ale także wykazuje on działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Można więc śmiało powiedzieć, że co do skuteczności apap extra nikt z nas nie powinien mieć większych wątpliwości. Środek ten- zgodnie z tym co zawarte zostało w jego ulotce- skutecznie i precyzyjnie trafia w źródło bólu już na około 15-30 minut po jego przyjęciu. Gwarantuje on więc wyjątkowo skuteczne uwolnienie nas od bólu, który utrudnia nam funkcjonowanie.

Apap Extra- jak go dawkować?

Dawkowanie apap extra powinno zawsze obywać się zgodnie z tym, co zaleca producent. Wobec tego dorosłym zaleca się przyjmowanie jednej, pełnej dawki apap extra w czterogodzinnych odstępach. Dzieci natomiast powinny mieć dawkowany apap extra odpowiednio do swojej masy ciała. Przyjmowanie apap extra w nadmiarze i niezgodnie z zaleceniami może doprowadzić do pojawienia się skutków ubocznych lub także działań niepożądanych. W najgorszym wypadku możemy nawet doprowadzić do zaburzenia pracy wątroby. Pamiętajmy więc o tym, że stosowanie środków bólowych- mimo tego, że skutecznie uśmierzają one ból- nie jest pozbawione konsekwencji, więc warto stosować się do zaleceń i dokładnie przeczytać ulotkę.