Zabiegi laserem frakcyjnym – Białystok

laser

Zabiegi laserowe stają się coraz bardziej popularne w leczeniu różnych problemów skórnych. Jednym z powodów jest to, że zabiegi laserowe stanowią nieinwazyjną alternatywę dla bardziej agresywnych zabiegów na skórze, przy mniejszym czasie oczekiwania. Jednak przy tak wielu różnych rodzajach zabiegów laserowych, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć lub który z nich jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej skóry.

Działanie lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny Białystok od dr. Stawowska działa poprzez rozbicie pojedynczej wiązki laserowej na szereg mniejszych, wąskich mikrowiązek światła. Te mikrowiązki przenikają tuż pod powierzchowną warstwę skóry, tworząc mikrokolumny ciepła. Stymuluje to naturalny proces leczenia w organizmie i pobudza produkcję kolagenu, który zastępuje uszkodzone przez słońce i starzejące się komórki, nadając skórze zdrowszy, bardziej młodzieńczy blask. Skóra otaczająca mikrokolumny ciepła pozostaje bez leczenia, co zmniejsza ryzyko i pozwala na znacznie szybszy powrót do zdrowia.

laser

Rodzaje laserów

Zabieg laserowy to zabieg odmładzania twarzy, który wykorzystuje laser do poprawy wyglądu skóry lub leczenia drobnych defektów twarzy. Można go wykonać za pomocą dwóch typów laserów. Laser ablacyjny. Ten rodzaj lasera usuwa cienką zewnętrzną warstwę skóry (naskórek) i podgrzewa znajdującą się pod nią skórę (skórę właściwą), co stymuluje wzrost kolagenu – białka, które poprawia jędrność i teksturę skóry. W miarę gojenia się i odrastania naskórka, leczony obszar staje się gładszy i bardziej napięty. Laser nieablacyjny lub źródło światła. To podejście również stymuluje wzrost kolagenu. Jest to mniej agresywne podejście niż laser ablacyjny i ma krótszy czas regeneracji. Ale wyniki są mniej zauważalne. Obie metody mogą być dostarczane z laserem frakcyjnym, który pozostawia mikroskopijne kolumny nieleczonej tkanki w całym obszarze leczenia. Lasery frakcyjne zostały opracowane w celu skrócenia czasu regeneracji i zmniejszenia ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.