Wybór krzesła toaletowego dla osób niepełnosprawnych i starszych

Niestety, coraz więcej osób nie jest w stanie chodzić i dbać o siebie. Niepełnosprawność może być związana z chorobą, okresem rehabilitacji po poważnych zabiegach chirurgicznych oraz zmianami zachodzącymi w organizmie w starszym wieku.

Najistotniejszym problemem dla osób niepełnosprawnych są trudności w opróżnianiu pęcherza i jelit, wynikające z konieczności ciągłego przebywania w łóżku lub na wózku inwalidzkim. Z tego powodu opracowano specjalne krzesło toaletowe, które znacznie ułatwia życie tym osobom.

Zalety krzeseł toaletowych

Najważniejszą zaletą toalety na wózku inwalidzkim jest to, że można ją umieścić w pobliżu łóżka pacjenta. Dzięki temu osoba niepełnosprawna nie musi już pokonywać długiej drogi do toalety samodzielnie lub prosić o to kogoś z rodziny. Dodatkowo, urządzenia takie często wyposażone są w specjalne podłokietniki, pozwalające na samodzielne korzystanie z nich, bez pomocy innych osób.

Jak wybrać deskę sedesową?

Jeśli w rodzinie jest osoba, która z jakiegoś powodu nie jest w stanie samodzielnie pokonywać dużych odległości, krewni zaczynają zastanawiać się nad zakupem różnego rodzaju urządzeń, które mogą ułatwić życie zarówno choremu, jak i jego bliskim. Często jednak zakup specjalnej deski sedesowej może pogorszyć sytuację. 

Krzesło toaletowe: Pielęgnacja i czyszczenie

Deska sedesowa jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Wszystkie części deski toaletowej można łatwo umyć i zdezynfekować.

Materiał wykonania krzesła toaletowego

krzesło toaletowe

Kolejnym podstawowym kryterium wyboru przedmiotów takich jak krzesła toaletowe jest materiał, z którego są one wykonane. W wielu sklepach znajdziecie krzesła aluminiowe i stalowe. Modele aluminiowe są lżejsze od stalowych. Ułatwia to transport. Aluminium jest odporne na rdzę, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania pod prysznicem lub w łazience. Przeciętne krzesło aluminiowe waży 3-5 kg. Krzesła stalowe ważą 8-10 kg i są zazwyczaj mocniejsze i bardziej wytrzymałe.