Waporyzatory stacjonarne – jakie są rodzaje?

Waporyzatory stacjonarne umożliwiają wdychanie samej pary z ziół, bez szkodliwego dymu. W sprzedaży można znaleźć przede wszystkim dwa podstawowe warianty takich urządzeń, mianowicie waporyzatory konwekcyjne i kondukcyjne. Czym się one różnią między sobą i na jakiej zasadzie działają – o tym można dowiedzieć się z tego artykułu. 

Waporyzatory stacjonarne konwekcyjne

Waporyzatory stacjonarne konwekcyjne ogrzewają zioła powietrzem, które przez nie przelatuje. W momencie, gdy zioła się rozgrzewają, zaczyna wydobywać się z nich para. W sprzedaży najczęściej można natrafić na waporyzatory stacjonarne konwekcyjne, które zapewniają lepszy smak pary, lepszą wydajność, a także mają one zwykle większą moc. Jeśli chodzi o modele, które warto wziąć pod uwagę spośród tych konwekcyjnych, to są to Volcano, Cloud EVO i Plenty. 

Waporyzatory stacjonarne kondukcyjne

W waporyzatorach kondukcyjnych ogrzewanie następuje w wyniku kontaktu suszu z gorącą powierzchnią. W tych urządzeniach ścianki są przeważnie ogrzewane za pomocą grzałki. Komora grzewcza oddaje ciepło, przekazując je do suszu, a ten pod wpływem wysokiej temperatury paruje. Komora grzewcza w tych waporyzatorach jest przeważnie ceramiczna, bądź stalowa.

Osoby zainteresowane zapraszam do przejrzenia modeli na: https://konopnysklep.com.pl/waporyzacja/waporyzatory-stacjonarne/