Tabletki na suchośc w gardle – czy działają?

tabletki na suchość w gardle

Suchość w gardle to dokuczliwa dolegliwość, która może wynikać z kilku przyczyn. Najczęściej są to infekcje, odwodnienie lub efekt przebywania w zbyt mocno nagrzewanym pomieszczeniu. Podpowiadamy, jakie ogólnodostępne środki pomagają walczyć z tym problemem.

Tabletki do ssania nawilżające gardło – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele rodzajów specyfików zwalczających tytułowy problem. Podczas wyboru tabletek do ssania nawilżających gardło warto szukać produktów z takimi składnikami jak:

  • podbiał pospolity – odpowiada za szybszą regenerację śluzówki gardła. Zmniejsza wrażliwość receptorów odpowiedzialnych za kaszel.
  • porost islandzki – przynosi szybką ulgę przy suchym gardle. Ponadto, wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a zatem sprawdzi się przy infekcjach.
  • kwas hialuronowy – tabletki na suchość w gardle z tym składnikiem zapewniają barierę ochronną dla błon śluzowych, która przywraca ich odpowiednie nawodnienie.
  • chrząstnica kędzierzawa – glon zawierający karagen będący substancją nawilżającą.
tabletki na suchość w gardle

Spray do gardła nawilżający – czy działa?

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie alternatywy dla tabletek na suchość w gardle. Są to spraye nawilżające, nierzadko ze składem pochodzenia roślinnego. Sprawdzają się w przypadkach suchości błony śluzowej oraz chrypki. Spraye do gardła nawilżające wyróżniają się podobnym składem do tabletek o tym samym działaniu. Ponadto, mogą zawierać olejek z nagietka oraz oliwki europejskiej. Można je przyjmować w sposób ciągły, w wielu przypadkach przez dłuższy czas i dla wielu osób ich aplikacja jest znacznie wygodniejsza niż ssanie tabletek.