Szampony na ŁZS – jakie powinny być?

Szampony na ŁZS mogą przyjść z pomocą każdej osobie, która doświadcza łojotokowego zapalenia skóry głowy. Ich wybór nie jest jednak łatwy. Jeżeli preparaty tego typu mają być naprawdę pomocne, warto poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się im przed dokonaniem zakupu. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, w jaki sposób można wspomóc działanie szamponu. 

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jak go wybrać?

Aby szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy mógł faktycznie przynieść pożądaną ulgę, musi zostać starannie wybrany. Przede wszystkim, należy zwracać uwagę na:

  • skład preparatu
  • konsystencję szamponu
  • właściwości

Zarówno skład szamponu, jak i jego działanie to informacje, które można znaleźć zazwyczaj na opakowaniu kosmetyku. Ważne jest na pewno to, aby nie znajdowały się w nim żadne substancje drażniące. Dość dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup kosmetyku bazującego w głównej mierze na substancjach pochodzenia naturalnego. Z dużym prawdopodobieństwem nie spowodują one uciążliwych podrażnień.

Wśród przykładowych substancji, które mogą okazać się pomocne w walce z ŁZS wymienić można glinkę białą, olejek z drzewa herbacianego, a także betainę czy witaminę E. Warto przyjrzeć się także konsystencji szamponu. Niektórym osobom odpowiadały będą dosyć gęste, kremowe kosmetyki, a innym te o płynnej bądź półpłynnej formule. Jeżeli chodzi zaś o właściwości szamponu, najistotniejsze jest to, aby skutecznie, ale łagodnie oczyszczał skalp. Dobrze byłoby też, gdyby wykazywał działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. 

Jakie preparaty wspomogą walkę z ŁZS?

Szampony na ŁZS to nie wszystko. Ich zadaniem jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie skóry głowy i przygotowanie jej do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Warto zatem pomyśleć o zakupie innych produktów, które wspomogą działanie szamponu. W tej roli dość dobrze może sprawdzić się płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Zazwyczaj stosuje się go na oczyszczoną oraz osuszoną już skórę. Ważne jest to, aby użyć odpowiedniej ilości płynu i dokładnie go wetrzeć. Przeważnie zaleca się używanie takiego preparatu raz dziennie.

Może jednak okazać się, że zasadne będzie stosowanie go zarówno o poranku, jak i wieczorem. Kolejnym kosmetykiem, który może pomóc w walce z ŁZS jest maska do skóry głowy. Powinna posiadać właściwości kojące podrażnienia oraz regulujące pracę gruczołów łojowych. Warto zwrócić swoją uwagę na przykład na preparaty zawierające w swoim składzie olej lniany, który charakteryzuje się silnymi właściwościami łagodzącymi oraz przeciwzapalnymi. 

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy dostępny na stronie https://a-manada.pl/szampony-na-lojotokowe-zapalenie-skory-glowy