Szampon do włosów przetłuszczających się — główny środek przeciwko brudnym pasmom

kobieta myjąca włosy u fryzjera

Kiedy gruczoły łojowe w skórze głowy pracują w zwiększonym tempie, cebulki włosów mogą szybko się przetłuszczać i powodować wiele stresu: tłuste włosy wyglądają nieelegancko, nie utrzymują długo fryzury i objętości i trzeba je myć tak często, jak to możliwe. Nie rozpaczaj jednak — dzięki odpowiedniemu szamponowi do włosów przetłuszczających się i właściwej pielęgnacji, możesz sobie z nimi poradzić.

Dlaczego dobry szampon do włosów przetłuszczających się jest tak ważny?

Normalne codzienne mycie szamponem uszkadza naturalny ochronny płaszcz kwasowy skóry i powoduje, że gruczoły łojowe kompensują to i produkują więcej oleju.

Nadmierne przetwarzanie włosów tłustych za pomocą niewłaściwych produktów może uwrażliwić skórę głowy i osłabić włosy. Dlatego przy częstym myciu włosów przetłuszczających się najlepiej stosować jak najdelikatniejsze szampony. Oprócz substancji leczniczych, które spowalniają szybkie przetłuszczanie się korzeni, odpowiedni szampon do włosów przetłuszczających się nie powinien obciążać włosów. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, lepiej sprawdzą się szampony do wrażliwej skóry głowy i włosów cienkich, zniszczonych. Ponieważ nie zawierają oleju, szampon nie obciąża włosów.

Suchy szampon

Suchy szampon to ratunek dla tłustych korzeni. Jeśli nie masz czasu na codzienne mycie włosów, spray z magicznym proszkiem z pewnością cię uratuje. Przywróci Twoim włosom świeżość i objętość. Suchy szampon jest szybki i łatwy w użyciu — wystarczy nałożyć go u nasady włosów, szybko i równomiernie rozprowadzając. W ciągu kilku minut produkt wchłonie nadmiar sebum, a Ty możesz przeczesać włosy, aby usunąć z nich nadmiar pudru. Ostrzegamy jednak, by nie przesadzać z suchymi szamponami. Zbyt częste stosowanie może podrażnić skórę głowy, a nawet wywołać reakcję alergiczną i uszkodzić strukturę włosów.

garnier szampon do włosów przetłuszczających się

Właściwy sposób na przetłuszczające się włosy

Jeśli Twoja skóra głowy ma skłonność do utraty świeżości, nie tylko istnieje świetny szampon do włosów przetłuszczających się, ale także świetny sposób na to, by nie produkowała ona nadmiaru sebum. Poniższa prosta rada powinna być na rękę włosom przetłuszczającym się:

  • Unikaj gorących suszarek, dmuchaw termicznych i lokówek. Wysoka temperatura również będzie stymulować aktywność sebum. Nie susz włosów gorącym powietrzem suszarki, ale użyj letniego lub chłodnego ustawienia. Umyj je chłodną wodą.
  • Używaj sprayów i rozpylaczy, które zawierają alkohol i nieco wysuszają włosy.
  • Szukaj szczotek wykonanych z naturalnych materiałów i najlepiej z zaokrąglonymi końcówkami, aby podczas szczotkowania włosów nie powodować niepotrzebnego obciążenia skóry głowy. Dobra szczotka nigdy nie powinna drapać skóry.