Płyn do higieny intymnej – czy warto go kupić?

płyn do higieny intymnej

 Odpowiednia higiena miejsc intymnych jest absolutnie obligatoryjna. Wpływa ona nie tylko na atrakcyjne życie seksualne, ale również zapobiega rozwijaniu się potencjalnych chorób. Aby higiena miejsc intymnych stała na należycie wysokim poziomie, warto korzystać ze specjalnych płynów bazujących na naturalnych składnikach. Spektrum ich walorów jest bardzo szerokie, przez co świetnie spisują się nawet u szczególnie wymagających konsumentek. 

Płyn do higieny intymnej – dlaczego warto na niego postawić?

 Płyn do higieny intymnej to produkt, którego używanie nie jest niezbędne, aczkolwiek korzystanie z niego przynosi wiele korzyści. Do najczęściej wymienianych walorów takich płynów zaliczamy:

  • zapewnienie świeżości oraz komfortu (płyny do higieny intymnej są dostosowane do pH pochwy i wykazują właściwości łagodzące. Przy regularnym stosowaniu pomagają zachować zdrowy i zrównoważony poziom pH pochwy)
  • przeciwdziałanie infekcjom i chorobom (płyny do higieny intymnej zawierają substancje, które wspomagają zwalczanie infekcji i bakterii, które mogą powodować choroby. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób intymnych, takich jak drożdżyca czy infekcje bakteryjne)
  • zmniejszenie swędzenia i pieczenia miejsc intymnych
  • poprawienie wyglądu okolic intymnych (płyny do higieny intymnej zawierają składniki odżywcze i nawilżające, które pomagają utrzymać zdrowy oraz estetyczny wygląd okolic intymnych)
płyn do higieny intymnej

Jak stosować płyn do higieny intymnej?

 Naturalne płyny do higieny intymnej mają wiele mocnych stron, jednak aby prawidłowo realizowały swoje funkcje, muszą być używane w sposób odpowiedzialny i rozsądny. Podstawą jest zwrócenie uwagi na składu płynu. Wiele kobiet o tym zapomina, a w efekcie ich miejsca intymne są narażone na szeroko pojęte podrażnienia. Sprawdzona emulsja do higieny intymnej powinna bazować wyłącznie na naturalnych składnikach, które umożliwiają bezpieczne i komfortowe mycie. Częstym problemem dotyczącym płynów do higieny intymnej jest również ich nieodpowiednie stosowanie. Kobiety nierzadko nakładają albo zbyt dużo, albo zbyt mało płynu, w efekcie czego nie może on przynieść optymalnych rezultatów. 

 

Czy warto kupić naturalny płyn do higieny intymnej?

 Pomimo że dla miejsc intymnych takie kosmetyki jak płyny nie są obligatoryjne, to dzięki ich zastosowaniu higiena może stać na wyższym poziomie. Dzięki ich zastosowaniu okolice miejsc intymnych będą zdrowe i czyste, a ponadto nie będzie się od nich unosił nieprzyjemny zapach. Dzięki temu produkty te są idealne dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie i należytym komforcie.