Olejek do masażu miły jak dotyk

Wpływ sztuki kojącego dotyku na stan całego ciała i umysłu doceniono już wieki temu. Także wtedy masaż zaczęto łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Czym jest masaż

Masaż to odpowiednio opracowana technika ruchów głaskania, rozcierania i ugniatania wykonywana w odpowiednim tempie i z określoną siłą, dająca ciału rozluźnienie i odprężenie. Wykorzystywany jest zarówno w medycynie, w rehabilitacji oraz w kosmetologii jako zabieg regeneracyjny i poprawiający kondycję skóry.
Sam masaż może mieć różne przeznaczenie w zależności od tego, kiedy i w jakim celu jest wykonywany.

Wsparcie dla masażu

Do samych technik oddziaływania na ciało dotykiem z czasem zaczęto dodawać kolejne akcesoria i specyfiki, które spowodowały, że masaż nabrał jeszcze bardziej istoty zabiegu o charakterze odprężającym i relaksującym.
Zawdzięcza to między innymi używanym przy jego wykonywaniu olejkom do masażu.

Od zawsze przywiązywano do ich jakości dużą uwagę. Wspólnym mianownikiem wszystkich preparatów używanych do masażu jest przede wszystkim ich delikatna i natłuszczająca formuła. Bardzo często wzbogacone są aromatami dla wywołania dodatkowych wrażeń nie tylko przez zmysł dotyku. Olejki sprawiają, że ruchy głaskania czy pocierania skóry stają się bardzo delikatne i przyjemne, ale równocześnie dzięki zawartym w nich składnikach dodatkowo natłuszczają i odżywiają skórę.

Najlepsze preparaty do masażu

Decydując się na ten relaksujący lub leczniczy zabieg warto znać nie tylko kompetencje terapeuty, ale również wiedzieć jaki stosuje olejek do masażu. Jest to tak samo ważna kwestia jak decyzja
podejmowana przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych, które jak wiadomo nie działają tylko powierzchniowo na skórę, ale przenikają swoim działaniem do znacznie głębszych warstw i tkanek ciała.

Widać to bardzo wyraźnie po zabiegach stosowanych w fizjoterapii, gdzie przy okazji masażu leczniczego aplikuje się środki farmakologiczne, które mają za zadanie leczyć m.in. chore lub uszkodzone fragmenty mięśni i stawów.

Współcześnie w stosowaniu olejków do masażu obserwuje się bardzo ekologiczny trend powrotu do natury, a więc do kosmetyków robionych na bazie roślinnej.

Najczęściej wykorzystywany jest do tego olej jojoba, arganowy, migdałowy, awokado a także olej z pestek moreli.

Masaż olejkami to podwójna korzyść, ponieważ pod wpływem ruchów głaskania, rozcierania i ugniatania wnikają one w głębsze warstwy skóry nadając jej większej sprężystości i wzbogacając o niezbędne substancje natłuszczające oraz minerały i witaminy.