Na czym polega leczenie hemoroidów metodą Barrona?

Warto mieć świadomość, że leczenie hemoroidów metodą Barrona jest to nie tylko jedna z najbardziej popularnych, ale również najstarszych technik. Koniecznie należy zaznaczyć, że zarówno jest tolerowana przez pacjentów, ale również nie będzie wymagała praktycznie żadnej hospitalizacji.

Na czym dokładnie polega leczenie hemoroidów metodą Barrona?

Należy zdawać sobie sprawę, że zabieg jest wskazany przede wszystkim osobom, które zmagają się z hemoroidami II i III stopnia. Ludzie bardzo często zastanawiają się w jaki sposób powinno się przygotować do wspomnianego zabiegu.

Będzie poprzedzała go oczywiście konsultacja proktologiczna, w trakcie której dokonywana jest ocena hemoroidów za pomocą anoskopu.

Jak wygląda przebieg leczenia hemoroidów metodą Barrona?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zabieg leczenia hemoroidów omawianą metodą wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Godny uwagi jest również fakt, że procedura jest nie tylko stosunkowo krótka, ale nie będzie również wymagała znieczulenia.

Aplikator z gumkami wprowadzany jest bowiem do kanału odbytu za pomocą anoskopu. W kolejnym etapie używając właściwych narzędzi dokonuje się wprowadzenia guzka krwawniczego do światła ligatora.

Zabieg taki można wykonać w każdym większym mieście np. w Białymstoku.

Należy również zaznaczyć, że pozbywanie się żylaków odbytu wspomnianą metodą jest procedurą bezbolesną. Zabieg trwa zaledwie kilka minut. Godny uwagi jest również fakt, ze w trakcie wizyty rekomendowane jest zaopatrzenie jednej kolumny hemoroidalnej, bardzo często przy pomocy kilku gumek.

Zabiegi leczenia hemoroidów w Białymstoku: https://www.medrex.pl/oferta/laserowe-leczenie-zylakow.html