Maska do włosów – w jaki sposób jej używać, by cieszyć się lśniącymi, gładkimi włosami?

maska do włosów, nawilżająca

Gładkie jak tafla, lśniące włosy to marzenie nie jednej kobiety. Ich osiągnięcie wymaga nieco wysiłku, jednak regularna i przede wszystkim świadoma pielęgnacja jest w stanie rozprawić się z problemem puszenia, łamliwości czy chociażby braku objętości. Produktem, który powinien na stałe zagościć w łazience każdej kobiety, jest maska na włosy. Jak stosować maskę, by w pełni wykorzystać jej pielęgnacyjny potencjał?

Maska dobrana do indywidualnych potrzeb

Maska do włosów odżywia włosy, sprawiając że wyglądają one znacznie zdrowiej. Należy jednak pamiętać, że pierwszy lepszy produkt zakupiony pod wpływem impulsu nie zawsze spełni swoje zadanie. Włosy, podobnie jak skóra mają bowiem różne potrzeby. Niektóre mogą wymagać więcej nawilżenia, inne wygładzenia, a jeszcze inne regeneracji. Stojąc przed zakupem odpowiedniej maski, warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim kluczowe jest określenie porowatości. Włosy mogą być bowiem:

  • niskoporowate, a więc zdrowe, nie wysuszone, lecz zazwyczaj pozbawione objętości,
  • średnioporowate, a więc lekko wysuszone na całej długości,
  • wysokoporowate, a więc bardzo suche, puszące się i łamliwe.

Maska na włosy wysokoporowate to przede wszystkim ta, która zawiera w składzie sporo emolientów. Domykają one łuski włosów, sprawiając że stają się one lśniące i gładkie. Do włosów średnioporowatych sprawdzą się maski humektantowe, które dbają o sprężystość i zapobiegają łamaniu. Włosy niskoporowate są bardzo ciężkie do stylizacji, warto więc używać do nich masek dodających lekkości. 

maska do włosów

Stosowanie maski na włosy

Poza wyborem odpowiedniego produktu istotne jest również jego stosowanie. Wbrew pozorom przy tej prostej czynności można popełnić naprawdę sporo błędów. Maska nawilżająca do włosów nie spełni swojego zadania, jeśli będzie zbyt krótko na włosach, produkt wygładzający może zaś pozostawić wrażenie tłustych włosów, jeśli nie zostanie odpowiednio spłukany. Jak więc prawidłowo stosować maski? Pierwszy krok to podwójne umycie skóry głowy. Skórę powinno się delikatnie masować, tak by piana mogła dotrzeć w każde miejsce. Podczas drugiego mycia należy pozostawić pianę na włosach na 2-3 minuty. Kolejny krok to osuszenie głowy ręcznikiem. Maska na włosy powinna dobrze się na nich trzymać. Produkt warto dokładnie wczesać grzebieniem o grubych oczkach, dzięki czemu dotrze on zdecydowanie głębiej. Po nałożeniu można ubrać czepek oraz owinąć głowę ręcznikiem, ciepło pogłębia bowiem działanie maski. Produkt należy trzymać na głowie około 20 minut, a następnie spłukać bardzo dokładnie letnią wodą. Aby zobaczyć efekty, maska do włosów powinna być stosowana przynajmniej raz (najlepiej 2 razy) w tygodniu.

Maska na włosy to produkt, który wzmacnia i odżywia włosy, sprawiając że wyglądają one zdrowo i aksamitnie. Regularne używanie produktu dobranego do indywidualnych potrzeb szybko przynosi zadowalające efekty.