Kiedy warto stosować plastry rozgrzewające?

PYRALGINA TERMO HOT Plaster silnie rozgrzewajacy

Nasz organizm często jest przeciążony, dlatego powinniśmy o niego dbać. W przypadku, gdy poczujemy jakiś ból mięśni to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie plastrów, które mają działanie rozgrzewające na miejsce, gdzie czujemy jakiś dyskomfort. Takie środki należy stosować z rozwagą czytając dokładnie w jakich miejscach można je nakleić. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów ich dalsze stosowanie należy skonsultować z lekarzem. 

W jakich sytuacjach należy korzystać z plastrów rozgrzewających?

Takie plastry rozgrzewające mają nam pomóc zwalczyć ból. Najczęściej stosujemy je w momencie, gdy bolą nas plecy. Można je także naklejać, gdy będzie nas bolało kolano lub kark. Idealnie takie plastry sprawdzają się, kiedy chcemy dogrzać swoje mięsnie przed wysiłkiem fizycznym. Spełnią one także swoją rolę, gdy zbytnio przeciążymy mięsnie podczas treningu. Wtedy pomogą plastry wygrzewające przeciwbólowe zregenerować część ciała, którą przeciążyliśmy zbyt intensywnym wysiłkiem. Mogą one przy tym zastąpić tradycyjne środki przeciwbólowe, których nie możemy przyjmować, ponieważ możemy być uczuleni na jeden ze składników tego typu leków. Każdy może je używać, ale zazwyczaj najczęściej  stosują je ludzie, którzy są bardzo aktywni fizycznie i są przez to narażeni na spore obciążenia dla danej partii ciała. Dlatego bardzo często używają ich sportowcy. W przypadku, gdy zobaczymy jakieś niepokojące zmiany na skórze w miejscu, gdzie znajdował się plaster to warto skonsultować ich używanie z lekarzem, bo po prostu możemy być uczulenie na jakiś składnik się w nich znajdujący.  Na taki plaster również nie powinniśmy się kłaść, ponieważ zbyt silny nacisk może też wywołać jakieś podrażnienie na naszej skórze. 

W jaki sposób działają plastry rozgrzewające na nasze mięśnie?

W momencie, gdy plaster zostanie przyklejony do skóry to ona zaczyna się rozgrzewać. Z tego powodu także rozszerzają się naczynia krwionośne, przez co do tkanek w naszym organizmie dociera więcej substancji odżywczych oraz tlenu. Dzięki ich zastosowaniu napięcie mięśniowe się zmniejsza, przez co ból może ustąpić, jeżeli tylko tym był spowodowany. Naklejając plastry wygrzewające na skórę również powodujemy, że następuje szybsza regeneracja komórek. Powinniśmy jednak używać sprawdzonych plastrów, aby nie doszło do poparzenia naszych tkanek przez uzyskanie zbyt wysokiej temperatury w miejscu położenia takich plastrów.  Odpakowując plaster z pudełka trzeba jeszcze zdjąć warstwę, która zabezpiecza klei, a następnie  należy go dokładnie przykleić w miejsce, gdzie odczuwamy ból