Kiedy powinien być stosowany stabilizator nadgarstka?

Należy mieć świadomość, że praktycznie każda osoba może korzystać ze stabilizatora. Orteza nadgarstka może być stosowana nie tylko i wyłącznie po urazie, ale również w trakcie uprawiania sportu.

Kiedy dokładnie powinien być stosowany stabilizator nadgarstka?

Warto wiedzieć, że lekka usztywniająca opaska powinna być stosowana przede wszystkim w przypadku zwichnięcia czy nadwyrężenia stawu. Z produktu mogą także korzystać osoby zmagające się z zapaleniem ścięgien czy cierpiące na reumatyzm.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany produkt w niektórych sytuacjach może być stosowany zamiast gipsu. godny uwagi jest bowiem fakt, że orteza nadgarstka jest zdecydowanie lżejsza w porównaniu do gipsu – porównaj: https://megamedic.pl/ortezy-nadgarstka. Ponadto korzystanie z tego produktu zamiast gipsu znacznie ułatwi codzienną higienę chorej ręki.

Należy mieć świadomość, że silnie usztywnione stabilizatory mogą być bez żadnego problemu stosowane po przewlekłym zapaleniu stawów czy poważniejszych zabiegach chirurgicznych. W przypadku, gdy jednak nie będzie takiej potrzeby zdecydowanie lepszą opcją będzie postawienie na lekki stabilizator.

Jak dobrać właściwą ortezę?

Warto wiedzieć, że dobranie ortezy jest kwestią indywidualną. Rekomendowane jest skonsultowanie się w tej kwestii z fizjoterapeutą lub ortopedą, którzy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego stabilizatora. Należy mieć świadomość, że sprzedawcy w sklepach medycznych w zdecydowanej większości przypadków są specjalistami, którzy mogą również pomóc przy doborze ortezy.

Należy mieć świadomość, że dobranie ortezy jest bardzo istotną kwestią, dlatego nie można pod żadnym pozorem jej lekceważyć. Jeżeli stabilizator będzie zbyt mały może przeszkadzać w dopływie krwi do dłoni. Ponadto złym wyborem będzie też zaopatrzenie się w za dużą ortezę nadgarstkową. Nie zagwarantuje bowiem odpowiedniej stabilizacji.