Jakie aspekty należy uwzględnić przy wyborze szkła laboratoryjnego?

Sprzęt do laboratorium

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku działa bardzo duża liczba producentów, którzy mają w swojej ofercie asortymentowej wysokiej jakości sprzęt laboratoryjny w atrakcyjnej cenie. Nie wszyscy wiedzą jednak, jakie kwestie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Jakie aspekty należy uwzględnić?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w produkty, które spełniają normy ISO. Godny uwagi jest fakt, że bardzo duże znaczenie ma także DLP.

Są to w najprostszym możliwym ujęciu polskie przepisy dotyczące Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Oczywiście nie można także zapomnieć o europejskich przepisach Dobrej Praktyki Laboratoryjnej, czyli GLP.

Na jaki sprzęt laboratoryjny warto postawić?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w laboratoriach analitycznych przeprowadzane są analizy medyczne, biologiczne i chemiczne. W celu wykonania bardzo profesjonalnej analizy rekomendowane jest zaopatrzenie się w najwyższej możliwej jakości aparaturę analityczną dostępną na rynku.

Zobacz przykład

Świetnym rozwiązaniem może być także dokonanie zakupu profesjonalnego sprzętu służącego do pomiaru objętości. Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o palniki, elektrody czy różnego rodzaju wyciągi laboratoryjne.

Godny uwagi jest fakt, że bardzo istotne znaczenie będą miały także takie sprzęty laboratoryjne, jak pompy próżniowe, spektometr czy pompy powietrza.