Jaki lekarz przepisuje receptę na leki na prostatę?

Jednym z najbardziej drażliwych tematów wśród starszych mężczyzn jest problem z przerostem gruczołu krokowego. Wielu panów nie przyznaje się do tego, że również ich dotyczy ta przykra dolegliwość. Oczywiście, to żaden powód do wstydu a już na pewno nie należy dopuszczać się do zaniedbań w tym obszarze. Bagatelizowanie tematu przerostu prostaty może okazać się katastrofalne w skutkach. Niekiedy kończy się to powstaniem nowotworu.

Pierwsze objawy przerostu gruczołu krokowego są dość charakterystyczne. Panowie skarżą się na konieczność częstego oddawania moczu czy ból podczas stosunku. Wówczas czas na wizytę u specjalisty, który dobierze odpowiednie leki na prostatę bez recepty. Nie zawsze musi to być od razu terapia hormonalna. Bardzo często doktor, po dokonaniu wnikliwego wywiadu, uznaje że na tym etapie w zupełności wystarczy suplementacja i nie widzi konieczności przepisywania leków na prostatę.

Z tematem przerostu gruczołu krokowego można wybrać się do urologa, ale niekiedy pomóc może już nawet lekarz rodzinny. W razie konieczności, on również przepisze leki na prostatę. Jeśli ktoś z rodziny chorował na raka prostaty, warto zrobić inne badania specjalistyczne. Wtedy zazwyczaj leki na prostatę są włączane od razu do leczenia, a niekiedy lekarz decyduje o konieczności wycięcia tego gruczołu. Operacja ta bywa niestety dość bolesna, a po niej konieczne jest przyjmowanie szeregu suplementów, regulującego hormony męskie w organizmie.