Jak używać Ashwagandhy?

Ashwagandha

‍Ashwagandha to popularne indyjskie zioło, które jest stosowane w przypadku wielu różnych dolegliwości zdrowotnych. Najczęściej znana jest ze swojej zdolności do poprawy funkcji seksualnych u mężczyzn oraz jako skuteczny środek na stres, zmęczenie i niepokój. Dokładne mechanizmy, w jaki sposób ashwagandha korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne, nie są całkowicie zrozumiałe. Istnieją jednak dowody na to, że może ona pomóc w łagodzeniu depresji i lęku, zmniejszyć stres, wspomóc sen i wiele więcej! 

Czym jest Ashwagandha?

Ashwagandha (Withania somnifera) to zioło powszechnie stosowane w medycynie ajurwedyjskiej i Siddha. Od wieków stosuje się ją w celu poprawy zdrowia, szczególnie funkcji seksualnych i poziomu stresu. Ashwagandha można znaleźć zarówno na subkontynencie indyjskim, jak i w zachodnich Himalajach.

Ashwagandha jest silnym ziołem, które jest używane jako popularny lek w Indiach i innych krajach Azji Południowej. Jest stosowany w leczeniu szerokiego zakresu problemów zdrowotnych i jest powszechnie stosowany jako środek łagodzący stres. Ashwagandha jest najczęściej spożywana jako suplement, ale można ją również znaleźć w niektórych produktach spożywczych.

Ashwagandha

Ashwagandha dla redukcji stresu i utraty wagi

Stwierdzono, że Ashwagandha zmniejsza stres, poprawia nastrój i zarządza poziomem stresu. Może również pomóc w utracie wagi ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.

Kiedy używasz ashwagandhy, zwiększasz ilość serotoniny i dopaminy w swoim organizmie. Serotonina jest związana z uczuciem spokoju i szczęścia, natomiast dopamina jest związana z uczuciem zadowolenia i normalnym poziomem motywacji.

Połączenie ashwagandhy ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami może pomóc Ci zmniejszyć stres i zarządzać swoim nastrojem, co może pomóc Ci poczuć się lepiej i schudnąć.