Jak poradzić sobie z kacem?

Tak, impreza była wyborna. Tańce odbywały się do białego rana, a alkohol lał się strumieniami. No i wyśmienite towarzystwo, jakie sprawiło, że wspomnienia z tej imprezy będą jeszcze milsze. No tak – ale jest jeden problem, który przysłania nieco radość. Kac! Ten wyśrubowany ból, który potajemnie wkradł się do czaszki, powodując bolesne uciski. Oj, tak wiele osób ma z tym problem. No cóż, tak kończy się nadmierne spożycie alkoholu, ale na szczęście – można sobie z kacem dobrze poradzić.

Preparaty nie tylko z apteki

Wsparciem w takich sytuacjach mogą okazać się tabletki na kacajakie oferowane są nie tylko w aptekach, ale także w różnych innych miejscach, jak np. drogerie, czy też stacje benzynowe. Może nie każda osoba przekonana jest co do skuteczności, ale wystarczy tylko jedna tabletka, aby przekonać się, że jej właściwości są w stanie zdziałać cuda. Dlaczego? Chociażby dzięki temu, że dzięki swojemu stanowi są w stanie uzupełnić poziom elektrolitów w ciele człowieka. Alkohol – chociaż bardzo smaczny – wypłukuje wszystkie elektrolity, przez co pojawia się potem okropny ból, który jest nie do zniesienia.

Drogocenny skład

Co takiego zawiera w sobie tabletka na kaca, że jest w stanie prawie z miejsca przynieść ukojenie? Pierwsza to glukoza, która jak wiadomo – dostarcza do organizmu energii witalnych. Takich, dzięki którym faktycznie się chce. Glukoza pozwala nie tylko na przywrócenie fizjologicznego metabolizmu komórkowego, ale także na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej.

Kolejna w składzie jest witamina C, jaka jest (co wiadomo nie od dzisiaj) naturalnym przeciwutleniaczem. To właśnie ona, tak niepozorna, jest w stanie sprawić, że w organizmie dochodzi do redukcji stanu oksydacyjnego. To dzięki niej można zauważyć, że organizm nie jest już tak mocno wymęczony cało nocną imprezą. Przy tej okazji nie można zapomnieć o tym, że witamina C odpowiedzialna jest za poprawę odporności u człowieka.

Lekarstwo na kaca w swoim składzie posiada także elektrolity. W ich skład zalicza się sód, potas, magnez i wapń. Alkohol, który powoduje ich zaburzenie, powoduje ogrom zmęczenia, osłabienie, senność, a także drżenie mięśni. Tak więc należy zadbać o to, aby równowaga elektrolitowa została zachowana.

Wśród innych składników należy także zwrócić uwagę na wyciąg z żeń-szenia. To dzięki niemu poprawia się zdolność do koncentracji, witalność, sprawność umysłowa.

Jak więc widać, te tabletki na kaca to nic złego. Wręcz przeciwnie – coś, co jest w stanie znacznie poprawić kondycję.