Jak działa Acne Derm?

Acne Derm https://www.aptekagalen.pl/acne-derm-krem-200-mg-g-20-20g jest jednym z popularniejszych preparatów na trądzik. Wysoką sławę na pewno zawdzięcza łatwej dostępności (do kupienia dosłownie w każdej aptece) oraz niskiej cenie (mniej więcej kilkanaście złotych), ale czy jego działanie jest równie dobre? Opinie na ten temat bywają dość skrajne, jednakże dermatolodzy bardziej są skłonni polecać ten produkt niżeli go odradzać. Nie wyleczy on każdej odmiany trądziku, ale w wielu przypadkach jest w stanie pomóc.

Właściwości kwasu azelianowego


Główną rolę w składzie odgrywa kwas azelainowy. Występuje on w produkcie w dwudziestoprocentowym stężeniu i ma mu zapewniać opisywane (efektywne) działanie. Ogólnie rzecz biorąc kwas azelainowy ma właściwości wygładzające i rozjaśniające, dzięki czemu potrafi poradzić sobie z mniejszymi bliznami i świeżymi przebarwieniami. Odpowiada przy tym za likwidowanie bakterii Probionibacterium Acnes, które w wielu przypadkach odpowiadają za rozwój trądziku.

Przewidywane efekty kuracji


W kremie Acne Derm kwas azelianowy został uzupełniony kwasem benzoesowym oraz alkoholem cetostearylowym, dzięki czemu produkt uzyskał jeszcze lepsze działanie. Pod jego wpływem ma dochodzić do likwidowania wspomnianych bakterii i normalizacji pracy gruczołów łojowych. Ma on zmniejszać produkcję łoju, co z kolei zawsze przełoży się na mniejszy wysyp niedoskonałości, a zwłaszcza zaskórników, czyli wyprysków zamkniętych. Ponadto krem może być stosowany z powodzeniem po zakończeniu kuracji antytrądzikowej w celu zlikwidowania blizn i przebarwień.