Filtr do masek antysmogowych

Problem zanieczyszczonego powietrza w Polsce jest coraz większy. Większość naszych miast nie spełnia podstawowych wymagań UE. O smogu i jego szkodliwym wpływie na zdrowie słyszał chyba każdy.

Wdychanie szkodliwych substancji w powietrzu może przyczynić się do powstawania wielu chorób. Niektórzy chronią się przed tym za pomocą masek antysmogowych z filtrem węglowym. Czym jest tego typu filtr i jak działa? 

Czym jest filtr węglowy?

Filtr węglowy jest elementem wielu systemów filtrujących. Do jego produkcji wykorzystywany jest węgiel aktywny, lub inaczej węgiel aktywowany. Jest to związek, który powstaje w wyniku spalania produktów organicznych. Wykazuje on duże zdolności filtracyjne, dlatego filtr węglowy jest jednym z najskuteczniejszych produktów tego typu. Działa na podobnej zasadzie jak magnes. Przyciąga do siebie szkodliwe cząstki, a dalej przepuszcza czyste powietrze. Więcej przeczytać można w tym artykule na Dragonmask.pl.

Filtr węglowy w maskach

Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest jako filtr do masek antysmogowych. Takie maski charakteryzują się niezwykłą skutecznością i wydajnością. Przebywając w miejscu, gdzie smog osiąga wysokie stężenie, warto zastosować tego typu ochronę. Filtr do masek antysmogowych wykonany z węgla aktywnego skutecznie zatrzyma zanieczyszczenia, dzięki temu nasze drogi oddechowe nie będą w dużym stopniu narażone na szkodliwe substancje.