Czym są podkłady poporodowe?

Wydanie na świat dziecka z pewnością jest ogromnym przeżyciem dla każdej kobiety. Panie w ciąży z niecierpliwością czekają na to, aż będą mogły wziąć w ramiona swoje maleństwo. Jednocześnie warto zauważyć, że okres ciąży to również okres wielu zmian, jakie zachodzą w kobiecym organizmie. Ich następstwa są również odczuwalne bezpośrednio po porodzie. Najczęstszym problemem z którym zmagają się młode mamy zaraz po urodzeniu maluszka jest nietrzymanie moczu lub upławy. Wówczas zaleca się podkład poporodowy do codziennego stosowania. Jednak czym on właściwie jest?

Czym jest podkład poporodowy?


Podkłady poporodowe często określane są jako podpaski poporodowe. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż swoim wyglądem właśnie do podpasek nawiązują. Można powiedzieć jednak, że są one o wiele większe, a także pozbawione jakiegokolwiek kleju. Podkłady ginekologiczne są zalecane wszystkim mamom, szczególnie w ciągu pierwszych dni po urodzeniu maluszka. To właśnie wtedy problem popuszczania moczu czy inne upławy stają się dla młodych mam najbardziej uciążliwe. Co więcej wydzielają się także odchody połogowe, które nie tylko plamią bieliznę, ale także są wyjątkowo niehigieniczne. Wówczas wkładki poporodowe mają zapewnić mamą przewiewność i przyjemne uczucie świeżości oraz czystości przez cały dzień.

Jak stosować wkładki poporodowe?


Podkłady poporodowe są banalnie proste w stosowaniu. Wspomniane bowiem zostało, że wkłady poporodowe nawiązują swoim kształtem, a także i konstrukcją do podpasek. Wobec tego zasada ich stosowania jest taka sama. Należy umieścić je na bieliźnie. Nie trzeba ich dodatkowo mocować, ani także przyklejać do bielizny. Podkłady poporodowe są zwykle znacznie większe, wiec w momencie założenia bielizny z takim wkładem, zostają one dociśnięte do skóry przez materiał. Warto również zaznaczyć, że wkłady poporodowe są wykonane z niezwykle przyjemnego i niedrażniącego materiału, wszystko po to, by zapewnić młodej mamie jak najlepszą higienę, a także najwyższy komfort.