Co na zbicie gorączki u dorosłych i u dzieci?

Co na zbicie gorączki u dorosłych i u dzieci

Gorączka, czyli podwyższona temperatura naszego organizmu, jest najczęściej jednym z sygnałów toczącej się walki z patogenami. Niemniej jednak wysoka temperatura utrzymująca się przez dłuższy czas jest stanem wyjątkowo niebezpiecznym i wyniszczającym organizm. Wobec tego, co na zbicie gorączki u dorosłych i u dzieci?

Co na zbicie gorączki u dorosłych?

Większość dostępnych na https://www.aptekagalen.pl/goraczka leków przeciwgorączkowych jest odpowiednia dla osób dorosłych i ewentualnie dzieci powyżej 12 roku życia. Mowa tu o tradycyjnych lekach na gorączkę jak np.:

  • paracetamol;
  • ibuprofen;
  • nurofen.

Wszystkie leki przeciwgorączkowe, które zostały wspomniane zawierają czynną substancję, która wykazuje się nie tylko działaniem przeciwbólowym, ale także i działaniem przeciwgorączkowym. Jeśli więc zastanawiamy się, co na zbicie gorączki u dorosłych, wówczas wymienione wyżej leki na gorączkę z pewnością świetnie wywiążą się ze swojej roli.

lek na zbicie gorączki

Leki przeciwgorączkowe dla dzieci – na jakie warto postawić? 

Jeśli chodzi o leki przeciwgorączkowe przeznaczone dla najmłodszych, wówczas znajdziemy w aptece także znajdziemy leki na gorączkę dedykowane dzieciom poniżej 12 -stego roku życia. Jednocześnie warto pamiętać, że nawet tradycyjny paracetamol można zastosować na zbicie gorączki u małych pacjentów. Warto jednak pamiętać, że takie leki przeciwgorączkowe trzeba będzie odpowiednio dawkować – najczęściej z uwzględnieniem masy ciała dziecka. Konieczne jest także zachowanie odpowiednich dostępów czasowych pomiędzy kolejnymi dawkami.