Nowoczesne maski przeciwpyłowe – co trzeba wiedzieć?

Skuteczna ochrona dróg oddechowych odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób inwestuje w profesjonalne maski przeciwpyłowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zabezpieczyć się przed pyłem, smogiem i groźnymi wirusami. Wybranie porządnej maski niestety nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna.

Niezawodny materiał filtrujący

Sercem każdej maski przeciwpyłowej jest oczywiście specjalny filtr, którego głównym zadaniem jest zatrzymanie pyłków. Jeżeli chodzi o skuteczność filtracji, to w dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy klasy filtrów. Klasa P1 umożliwia zatrzymanie około 80% cząsteczek (mniejszych niż 2 mikrometry), a klasa P2 zatrzymuje około 94% cząsteczek (mniejszych niż 0,5 mikrometra). Największą ochronę zapewniają filtry z klasy P3, które z kolei zatrzymują około 99,95% cząsteczek.

Szerokie zastosowanie

Maski przeciwpyłowe wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie i przemyśle spożywczym. Warto wyraźnie zaznaczyć, że niestety nie zapewniają one ochrony przed włóknami azbestu albo przed groźnym pyłem kwarcowym. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za oryginalnymi maskami przeciwpyłowymi od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami DIN EN 149:2001+A1:2009. Tylko atestowane maski spełniać będą swoje zadania, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Profesjonalne maski bez żadnego większego problemu można wykorzystać w górnictwie albo w przemyśle malarskim.

Maski przeciwpyłowe zakupisz na tej stronie