Jak oczyścić jelita ze złogów? Śliwki ruszają na pomoc!

oczyszczanie jelit

Zalegające w jelitach treści pokarmowe mogą przyczyniać się do pogorszenia samopoczucia, powodować dyskomfort, a nawet wpływać na kontakty towarzyskie. Warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty oparte na naturalnych składnikach, które skutecznie zwalczą nieprzyjemny problem. Specjaliści polecają… śliwki. Oto przepis na sok śliwkowy pomocny w przywróceniu prawidłowej pracy jelit.

Właściwości oczyszczające śliwek

Po suszone śliwki sięgają osoby, które na co dzień walczą z zaparciami. Brak odpowiedniej ilości śluzu skutkuje zapychaniem się jelit treścią pokarmową, czyli tzw. złogami.

Śliwki pomagają w nawracających dolegliwościach. Dlaczego? Ponieważ zawierają duże ilości błonnika. Zatem jak oczyścić jelita ze złogów? Wystarczy przygotować napój w zaciszu własnego domu.

Jak zrobić domowy sok z suszonych śliwek?

Do mikstury potrzebne będą:
– 6-7 suszonych śliwek;
– 2 szklanki wrzątku;
– blender.

Przygotowanie:

Pierwszym krokiem jest usunięcie pestek, a następnie przekrojenie owoców na pół. Wydrylowane śliwki umieszcza się w wysokim słoiku i zalewa wrzątkiem.

Każda cząstka powinna znaleźć się pod wodą. Gdy mieszanka wystygnie, zakręca się słoik i odstawia do lodówki na 48 godzin. Po dwóch dobach otwiera się szklane naczynie, a śliwki miksuje blenderem na gładką, jednolitą masę. Gdy sok będzie zbyt gęsty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dolać do niego odrobinę przegotowanej wody. Zalecana porcja to szklanka soku wypijana na czczo.

Oto jeden z najprostszych sposobów, jak oczyścić jelita ze złogów.